Mailing reklamowy- dla kogo?

Wbrew pozorom, korzystanie z mailingu reklamowego jest obecnie dużym wyzwaniem. Każdy z nas otrzymuje dziennie wiele maili, których nawet nie otwiera. Chyba nie chcemy dorzucić do tego własnej cegiełki, prawda? To coś jak roznoszenie ulotek- nie znamy potrzeb klienta, ani nie wiemy kim on jest. Trafienie na zainteresowanego to coś jak wygrana na loterii, a my lubimy planować i pomagać! Zorganizujemy dla Ciebie profesjonalny i inteligentny mailing reklamowy oraz zbudujemy bazę aktywnych odbiorców!

Mailing reklamowy (newsletter) jest szczególnie przydatny sklepom internetowym. Dzięki specjalnym narzędziom jesteśmy w stanie wysłać innego maila do klientów którzy robili ostatnio zakupy (Czy wszystko było w porządku? Zapraszamy ponownie!), a inny do osób, które kiedyś się zarejestrowały, ale nigdy nie dokonały zakupu (Dalej czegoś szukasz? Daj znać gdybyśmy mogli pomóc w wyborze, a na zachętę- oto kupon rabatowy!).

Laptop z wystającymi kopertami - mailing reklamowy OptiKomp

Jak pozyskać adresatów?

Zdecydowanie odradzamy korzystanie z gotowych baz adresowych. Łatwiej (i taniej!) będzie zbudować swoją, złożoną z klientów którzy wyrazili zgodę na kontakt i kojarzą Twoją firmę. To wyraźnie zmniejsza szanse trafienia maila prosto do kosza. Dla Twojej firmy umieścimy formularz rejestracyjny na obecnej lub nowej stronie internetowej! Jeśli prowadzisz sklep internetowy- prawdopodobnie w regulaminie kwestia wysyłki mailingu reklamowego została już uwzględniona i możemy śmiało zacząć pisać do Twoich dotychczasowych klientów.

Mailing reklamowy, a GIODO

Teoretycznie adres e-mail nie jest daną osobową samą w sobie (np. jasiek1200@poczta.pl), ale może zawierać dane osobowe (jan.kowalski.1987@poczta.pl). W tym przypadku należy upewnić się, że baza adresatów została zarejestrowana w GIODO, a Ty unikniesz potencjalnych problemów. W przypadku sklepów internetowych zbiory danych przeważnie zostają zgłoszone już na początku działania, ale specjalnie dla Ciebie sprawdzimy czy wszystko wygląda dobrze lub pomożemy zarejestrować zbiór danych.